Hakkımızda
CapItal Sports MedIA
LİDER SPOR PAZARLAMA AJANSI
image-49-1
image-50-1

Capital Sports Media olarak spor organizasyonlarını, kulüpleri, taraftarları ve markaları en yaratıcı, en yenilikçi, en güvenli mecralarla bir araya getiren tam hizmet spor pazarlama ajansıyız.  Amacımız nitelikli kanallar üzerinden markalar ile spor kulüplerini bir araya getirip uzun soluklu iş birlikleri oluşturmak; taraftarlarla olan çift taraflı etkileşimi artırarak kulüplere yeni gelir modelleri sunarken markaların tüketicilerine hızla erişebilmesini sağlamak.

Capital Sports Media olarak saha içi iletişim faaliyetlerinden, kulüplerin sosyal medya varlıklarının gelire dönüştürülmesine; spor kulüplerinin hak sahip olduğu stattan formaya ve sosyal medya hesaplarına kadar fiziki ve dijital tüm varlıklarının sponsorluk satışlarından, Web3 danışmanlığı, medya planlama ve satın almaya ve kurumsal iletişim çalışmalarına kadar tam kapsamlı geniş bir yelpazede hizmet sağlıyoruz.

Spor pazarlamasını ileri taşıyarak spor kulüpleri için inovatif gelir modelleri oluştururken; Reklamverenlerin ürün ve hizmetlerini en yenilikçi yollarla geniş taraftar kitlelerine ulaştırmasını sağlıyor ve etkileşimi maksimize ediyoruz.

Capital Sports Media’nın Türkiye’ye Girişi

İngiltere merkezli Capital Sports Media olarak Türkiye pazarına 2020 yılında Galatasaray A.Ş. ile saha içi reklam mecralarının kullanımı özelinde ilk anlaşmamızı imzalayarak girdik. Kısa bir süre sonra Galatasaray A.Ş.’nin sosyal medya reklam haklarını da alarak, bu alandaki pazarlama faaliyetlerini de iş süreçlerimize dahil ettik.

Bu anlaşma ile kulübün resmi sponsorlukları haricinde, sosyal medyada yapılacak her türlü ticari markalama içeriğini de münhasıran temsil etme hakkına sahip olduk. Türkiye’de ilk kez bir kulübün sosyal medya kanallarını ticari kullanıma açarak, spor kulüpleri için yeni bir gelir modeli oluşturduk.

Anadolu Kulüplerinin İlgisi ve Türkiye’nin İlk Futbol Kulübü NFT’si

Galatasaray A.Ş. ile başlattığımız sosyal medya kanallarının birer temas noktası olarak kullanılması girişimi kısa sürede özellikle Anadolu kulüplerinde büyük ses getirdi. Göztepe Spor Kulübü ve Sivasspor’u da portföyümüze katarak Türkiye’deki faaliyetlerimize devam ettik. Yaptığımız iki yeni anlaşmayla birlikte sosyal mecralar üzerinden gerçekleştirilecek pazarlama faaliyetlerinin yönetimi kapsamında Göztepe SK ve Sivasspor’la iş birliğine imza attık.

Capital Sports Media olarak sosyal medya içeriklerinin markalarla buluşturulması kapsamında her iki kulübün önemli bir gelir elde etmesine destek olduk.

Günümüz trend ve teknolojilerini yakından takip eden ve uygulanması için danışmanlık hizmetleri de veren Capital Sports Media olarak yine Türkiye’de büyük bir ilke imza atarak Galatasaray’ın ilk Dijital Koleksiyonu’nu çıkarmasına destek verdik. Türkiye’de ilk kez bir futbol kulübünün NFT koleksiyonu çıkarmasını sağladık.

Spor kulüpleri ile geliştirdiği ilişkileri güçlendirirken diğer yandan da global ağı sayesinde geliştirdiği ilişkilerle yabancı markaların Türkiye’ye girmesine vesile olarak reklamcılık sektörüne, spor pazarlama odaklı katkı sağladık.

Artan İş Birlikleri

Türkiye’deki üçüncü yılımızda da faaliyetlerimizi tüm hızıyla sürdürerek, 2022 yılında Süper Lig Şampiyonu olan Trabzonspor için eşi görülmemiş bir Şampiyonluk NFT Koleksiyonu’na imza attık. 

Ayrıca mevcut münhasırlık ilişkilerimizi devam ettirmenin yanı sıra Türkiye’de ve Avrupa’da farklı projeler için birçok spor kulübü ve spor organizasyonu ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Capital Sports Media olarak önde gelen markaların hedeflenen bir spor kitlesiyle etkileşim kurmasına ve iş birliği yapmasına destek verirken , birçok branştan spor kulübüyle markaları bir araya getirerek ve faaliyetlerimizi genişletiyoruz.

Pandeminin en ağır olduğu günlerde büyük bir inançla Türkiye’ye giriş yapan firmamız, 31 Ocak 2022’de sona eren yılda, yıllık yüzde 427 Ebidta büyümesi hızlı büyüyen ve kârlı bir iş yarattı.

Ekip
EKİBİMİZ
tim-mangnall-1
Tim Mangnall
CEO
ben-newton-1
Ben Newton
Kurucu Ortak
aydil-ercoklu-1
Aydil Erçoklu
Genel Müdür
Bottom-Back.png (Demo)
damla-kiremitci-1
Damla Kiremitçi
Pazarlama & İş Geliştirme Başkanı
rabia-koyuncu-1
Rabia Koyuncu
Satış Direktörü
samil-kanat-yuce-1
Şamil Kanat Yüce
Operasyon Direktörü
kubra-karacam-1
Kübra Karaçam
Muhasebe Müdürü

oğuzhan-erbay-2
Oğuzhan Erbay
Satış Müdürü
furkan-yazıcı-2
Furkan Yazıcı
Uluslararası Satış Müdürü
aysenaz-canaydın-2
Ayşe Naz Canaydın
Satış Uzmanı
burak-ayten-2
Burak Ayten
Pazarlama & Topluluk Müdürü

kamer-can-izvermez-1
Kamer İzvermez
Sosyal Medya Uzmanı
berent-gunay-1
Berent Günay
Grafik Tasarım Uzmanı
eylul-ertas-2
Eylül Ertaş
Grafik Tasarım Uzmanı
gulumser-bekdemir-2
Gülümser Bekdemir
Ablamız
❤️
Ekip
ULUSLARARASI WEB3 EKİBİ
Kulüpler ile Markaları bir araya getiriyoruz!
Yerli ve yabancı birçok markayı taraftarlar ile buluşturduk.

Markalar ve spor kulüplerini bir araya getirerek tarafların maksimum fayda almasını sağlıyoruz.