CSM blog
image-49-1
image-50-1

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası, FIFA’ya üye federasyonların milli takımları tarafından dört yılda bir düzenlenen uluslararası kadınlar futbol şampiyonası olan FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın 11’incisi olacak.

Capital Sports Media Genel Müdürü Aydil Erçoklu, Messi ve Mbappe’yi marka elçisi yaparak satışlarını yüzde 74’ün üzerinde artıran ve Dünya Kupası’nın yarattığı atmosferi doğru yorumlayan Çinli şirketleri başarılı bulduğunu belirtiyor.

Trabzonspor Şampiyonluk NFT Koleksiyonu’nda sunduğumuz ayrıcalıklardan biri olan 2022-23 sezonunda hediye maç bilet hakkını NFT sahiplerine tanımlamaya başladık. 24 Aralık 2022’de oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe derbisine bilet hakkı kazanan NFT sahiplerinin çekmiş olduğu coşku içeren görüntüler sizlerle.

Teknoloji, internet, dijital çağ, Z kuşağı derken dünyadaki hızlı değişim, yaşamın her alanını olduğu gibi pazarlamayı da dönüştürüyor. Hal böyle olunca da en büyük küresel markalar bile pazarlama stratejilerini yeniden kurgulamanın yollarını arıyor. Biz de bu yazımızda “2023’te tüketiciler ürünleri nasıl bulacak?” sorusunu merceğe aldık. Gelin, yeni araştırmalara bakarak bu soruya yanıt arayalım…

Yeni nesil taraftarların beklentilerilerine dikkat çeken ve çözüm önerileri sunan Genel Müdürümüz Aydil Erçoklu, Fanatik Gazetesi’ne konuştu.

Dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları,Coca-Cola’nın Fanzone dijital platformu aracılığıyla Katar 2022 FIFA Dünya Kupası’ndan ilham alan benzersiz ‘Piece of Magic’ NFT’lerine sahip olabilir…

NFT” terimi tüm dünyada ilgi uyandırdı ve Afrika’da da durum farklı değil. Ancak gerçek şu ki teknoloji bundan çok daha fazlasını içeriyor. Blok zincir, taraftar tokenleri ve hatta metaverse, geleceğin taraftarlarının ilgisini çekmek için güçlü araçlar olabilir.

1930’da başlayan, dört yılda bir düzenlenen ve sadece Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) üyesi olan erkek millî futbol takımlarının katılabildiği Uluslararası turnuva, II. Dünya Savaşı nedeniyle 1942 ve 1946 yıllarında düzenlenememiştir.

Marketing Türkiye dergisinin Aralık sayısında köşe yazısı ile yer alan Genel Müdürümüz Aydil Erçoklu, taraftarlığın hızlı değişimini kaleme aldı. Yeni kuşak taraftarları kazanmak ve bu kuşağın tercih ettiği markalar arasında olabilmek için zamanın ruhunun yakalanması gerektiğini belirten Erçoklu, bunun “kapsayıcı, eşitlikçi, kucaklayıcı” bir yaklaşımla olabileceğinin altını çizdi.