Dünya Kupası: Medya Tüketimi & Trendler
image-49-1
image-50-1

Bu haber coindeskturkiye.com’da 23 Temmuz 2022’de yayınlanan haberden alıntılanmıştır. Kaynak için buraya tıklayınız.

Avrupa’daki kış aylarına denk gelen Dünya Kupası, geleneksel sezonluk kampanyaları alt üst ederek markalar için yeni fırsatlar sunacak. Taraftarların %60’ı maçları evlerinden izlemeyi planlıyor ve üçte biri izleneme deneyimini geliştirmek için yatırım yapmaya hazır. Markalar için 2022 Dünya Kupası’na giden yolda artan ev tüketiminden yararlanma fırsatı var.

Turnuvayı ekranların önünden tüketen taraftarlar, Katar’da gerçekte neler olup bittiğini merak edecekler. Sahne arkasına özel erişim sunabilen markalar bir adım öne çıkacaktır. Ayrıca, 18-34 yaş arası bir kitleyle etkileşim kurmak isteyen markalar, oyun içi oyunla ilgili teklifler sunacaksa daha yenilikçi yöntemlere bakmalıdır.

Son olarak, zamanlama çok önemlidir, bu nedenle kampanyanızı futbol tanrılarının ellerine bırakmayın. Köklü futbol ulusları için, turnuvaya olan ilgi genellikle turnuvadan elendikten sonra azalır. Bu tür kampanyalar turnuvanın başlangıcından grup aşamalarının sonuna kadar giden süreyi kapsayacak şekilde planlanır. En fazla sayıda taraftarın turnuvaya dahil olduğu zaman, eleme turlarını hedefleyen kampanyalardan daha fazla ilgi uyandırır.

The Football Collective’in hazırladığı Katar 2022 Global taraftar iç görülerine ait raporunda öne çıkan medya tüketimi beklentilerine ve ilgili trendlere buradan ulaşabilirsiniz: