WEB3 Danışmanlığı

Türkiye’nin spor alanında ilk NFT, kripto para ve blok zincir pazarlama faaliyetleri gerçekleştiren ajansı olan Capital Sports Media, spor kulüpleri ile taraftarlar arasında Dijital Koleksiyonlar (NFT) ile değer kazandıran bağlar kurulmasını sağlıyor.

Günlük kripto para işlem sayısının 1 milyonu aştığı Türkiye’de nüfusun dörtte biri kripto paraya sahip hale geldi. Dünyada henüz %12; Avrupa’da ise %11 civarında olan sahiplik Türkiye’de daha hızlı artış göstermektedir.

TÜRKİYE’DE YAŞAYAN HER 5 KİŞİDEN 2’Sİ NFT’LER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ

 
NFT

En basit tanımıyla NFT’ler, bir dijital defter şekli olan blok zincirde saklanan, alınıp satılabilen eşsiz dijital varlıklardır. NFT çeşitleri fotoğraflardan, videolara ve ses dosyalarına kadar değişebilir.

NFT pazarı kayda değer bir oranda büyüyor ve pazara katılan koleksiyoncuların sayısıyla birlikte popüler projelerin fiyatları da artıyor. Toplam NFT piyasaları 2021’in 3. çeyreğinde çok büyüdü. 2021’in son çeyreğinde ise bir miktar küçüldükten sonra 2022’de de ciddi oranda büyümeye devam etti. NFT sanat eserleri ve koleksiyon ürünleri pazarın en önemli itici güçleri.

BASINDA NFT KOLEKSİYONLARI
Partnerlerimiz

Yararlanılan Kaynaklar:

  • Deloitte, TMT Öngörüleri Raporu, 2022
  • Paribu, Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması, 2022
  • Market Research Future, Web 3.0 Blockchain Market Research, 2022