CSM blog
image-49-1
image-50-1

Taraftarlığın önündeki bazı engeller tüm yaş grupları için geçerliyken, bazı engeller sadece yeni nesli ilgilendiriyor. Futbol taraftarlığının önündeki en önemli engeller: taraftar kültürü, maliyet, medyada yer alan farklı futbol içeriklerinin eksikliği, taraftarların ilgi göstermek için

Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) yaptığı araştırmadan çıkan sonuçlara göre büyük kulüpler arasındaki maçları izlemenin tüm yaş grupları için güçlü bir etkisi olsa da gençlerin,

CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Mangnall’la Türk spor kulüplerinin NFT’lere bakış açısını, taraftar token’larıyla spor NFT’leri arasındaki ayrımı ve kulüplerin bu konuya dair yaklaşımları ele alındı.

Deloitte’un her yıl yayınladığı dünya futbolunda en yüksek gelire sahip kulüplerin finansal performansını gösteren Deloitte Futbol Para Ligi raporuna baktığımızda Avrupa’nın beş büyük liginin dominasyonunu görüyoruz.

‘Türkiye Sosyal Medya Ligi’nde lider olan ve dünya çapında da zirveye oynayan Galatasaray, ‘etkileşim’de birinci. Capital Sports Media Genel Müdürü Aydil Erçoklu, “Kulüpler dijital dünyadaki bu potansiyeli gelire çevirmeli” dedi.

Capital Sports Media Genel Müdürü Aydil Erçoklu: Markalar ile spor kulüplerini bir araya getirerek, spor kulüplerine yeni gelir modelleri yaratmak hedefiyle, taraftarla etkileşimde olup taraftarı da içine alan projeler sunuyor ve markaların bu vesile ile tüketicilerine hızla erişebilmesini sağlıyoruz.